Алмазбек Атамбаевдин кичүү кызы тарткан сүрөттөрүн сатуудан түшкөн акчаны Даун синдрому менен ооруган балдарга берди

Бишкек шаарында 26-февралдан 19-мартка чейин Алмазбек Атамбаевдин кичүү кызы Алия Шагиеванын "Метаморфоза" аттуу сүрөт көргөзмөсү өттү. Көргөзмөдөн түшкөн 200 миң сомдой акчаны Шагиева Даун синдрому менен ооруган балдардын ата-энелеринин коомдук фондуна которгон. "Анча чоң эмес жумуш жасалды. Менин жасаган эмгегим дүйнөгө бир аз да болсо жарыктык алып келгенине бактылуумун",- деп жазган Алия Шагиева интернеттеги өздүк баракчасына.

Анын айтымында, ал муну менен эле чектелип калбайт.

"Ар шаршемби күнү эми убактымды балдар менен сүрөт тартып өткөрөм",- деп билдирген.

РУБРИКАДАГЫ СОҢКУ КАБАРЛАР
Архив
Комментарийлер (54)
Kroxa
2016-03-25 22:53:39
Ишине Ийгилик Алия!!!сен чыныгы патриотка кыргыз кызысын Ар дайым соопчулук таап иштейбер!!! Ал эми коро албагандар андан жеди атасы дебей эле койгула тарткан суроттору деп турат бул кыздын эмгеги жонундо соз кылсанар!
+1
Beksultan-007
2016-03-26 00:15:31
Ушу 4-коменттен кийин эле башталат тытышмай. Кыргыздар Бир озгочо элбизда жакшыны коралбаган,артынан суйлогон,колунан Бир жакшы иш келбеген. Айтып олтурсак терс жагыбыз ото коп. Окунучтуу...
+1
nelya88
2016-03-26 00:31:22
Молодец,Алия! 'По детям судят родителей' дегендей,жонокойлугу эле коп нерсени айтып турат.. Атасынын аркасы менен саясатка аралашпай,оз арабасын озу суйроп баратканы абдан кубандырат. Суротторун корсон адамды ойго сала турган,философиялык маанини камтыган,оригиналдуу экен. Азамат,алдыдагы иштерине ийгилик!
+1
saytash11
2016-03-26 04:43:25
Кудай сакта! Бизге өзү кандай жаңылыктар жагат?! Эл үчүн аздыр-көптүр жасаган пайдалуу эмгекке туура ыраазылык билдирсек жакшы болмок. Сөзсүз терс жагын кошо жазбай. Мен элим үчүн эмне кылдым деп баш катыруу керек алгач. Отуруп алып эле,ойдогуну жаза бербей. Азамат Алия. Сендей чыгаан инсандар элимде көбөйө берсин! Рахмат.
+2
Geroy
2016-03-26 09:12:57
Азамат кыз экен. Президенттин кызы эки бети кызыл жонокой кыз экен. Жон эле ич куйдуулук кыла бергенинди койсонор боло.
+2
Inna_91
2016-03-26 14:03:54
Президентке окшоп туратко кызы
-1
Kroxa
2016-03-26 14:50:36
Соопчулукка Эки миллион эмес Эки сом бербей анан суйлойбуз озубуздон баштайлычы туугандар!!!сен таза болсон коом да таза!!Алияга соз жок талант суротторунон билинет!!
0
behappy74
2016-03-26 18:17:44
Э кудай ушунчалык денгээли томон адамдар да болот.Бир туруп адамча жакшы ишке жакшы созун да кошо албаган туркойлукту коруп боорун ачыйт,болгон жан дуйносу ушул болсо кантсин деп. Жакшыны корбой кор болсон омуру башынан жаман арылбайт.Бакиев мыкты эле деп калышат анан да, кыргыздын ырыскысын жеп жутуп,оз элин кырып баса берген немесин.Булар жон гана бузук суйлоп чабыштырып элди бийлекке тукуруп чырды каалаган чууттар.
+1
Ainur83
2016-03-26 21:41:02
ушуБизушундайббироонун эмгегин баалабайбыз,балким саясатка аралаша турган оюу жокту жакшылык иш кылыптыр.Жакшы иш кылса кылды дейбиз,кылбаса кылбады дейбиз ошон учун да чиновниктерибиз кылып жаман корунгондон коро кылбай жаман корунгон жакшы деп калышкан болуш керек
0
admin_portal
2016-03-28 18:11:30
Pakissstanka, кимдир бирөөнүн кадыр-баркына шек келтирүүгө тыюу салынат! Эскертүү сызыгы толгонуна байланыштуу түбөлүк БАН!
0
GROM
2016-03-31 15:52:03
Друзья, извините за то, что не отвечала, хотя была в сети. Да, эти дни я часто заходила сюда, читала всё, что происходит, приходила в шок и убирала телефон подальше, потому что шок был достаточно сильный. Прежде всего, я была уязвлена тем, что люди разглядели где-то самопиар, несмотря на то, что:
1) я не просила брать у меня интервью НИ ОДНО информационное агентство, мне писали первыми, а во время интервью я никоим образом не затрагивала настоящую фамилию, можете убедиться в этом сами;
0
GROM
2016-03-31 15:52:23
2) я всю жизнь называюсь фамилией мамы, сейчас даже меняю паспорт, чтобы только не видеть заинтересованность ко мне из-за родственных связей. Можете поинтересоваться у моих друзей, какие психологические проблемы у меня из-за этого были. Помню, в школе были такие случаи, когда, зная ответ одна в классе, я намеренно не поднимала руку, только бы кто-нибудь не подумал, что я выпендриваюсь, понимаете?) Таких мелочных примеров миллионы, но саможалостью я заниматься не собираюсь и вообще эту тему разму
0
GROM
2016-03-31 15:52:57
эту тему размусоливать не буду, это всё тема большая и хватит на целую книгу, честно, а мне и так сейчас приходится приводить в себя знакомых, которые за многие годы впервые узнают мою фамилию.
В общем, я была крайне задета мнением некоторых наших не очень много мыслящих товарищей, а потом, знаете, я почувствовала такую благодарность, словами не описать! Я до мозга костей убеждена в том, что всё случающееся - к лучшему. Люди, которые кричат, брызжа слюной, о том, как я люблю себя рекламировать,
0
GROM
2016-03-31 15:53:04
себя рекламировать, делают мне рекламу в сто раз сильнее. Давайте, ребята, дерзайте! Меня вы тоже делаете сильнее. Уж поверьте, за моим некрепким телосложением и тихим голосом стоит та-а-а еще крепкая тётка с устойчивой жизненной позицией и стержнем.
Но, разумеется, гораздо больше я благодарна людям, чьи слова врезались в сердце своей теплотой. Друзья, спасибо вам! Я прочитала все ваши отзывы, я улыбалась и вдохновилась на много лет вперед. Удивлена тем, сколько у нас мудрых, мыслящих людей,
0
GROM
2016-03-31 15:53:50
мыслящих людей, которые разбираются и в социальных трудностях, и в станковом творчестве.
Каждому ответить не смогу, но поверьте, все ваши советы и пожелания услышаны с максимальной восприимчивостью! Много объятий. ❤ - деп Фбдагы страничкасына Алия Шагиева жазган.
0
БАШКЫ БЕТ
СОҢКУ КАБАР
СУПЕР-ИНФО
SUPER.KG ВИДЕО
МЕДИА-ПОРТАЛ
Кинозал
ЖЫЛНААМА
Суперстан